Bejelentkezés,
információ:
06-20-80-80-300

Gyermekfogászat fogszabályzás

Gyerekek a fogászaton… sokszor nehéz a szülőnek, és néha nehéz nekünk is! Miért? Mert ha akkor hozzák el a gyerekeket, amikor fáj a foguk, lyukas, és fúrással, vagy netán foghúzással lehet csak kezelni, bizony nehéz percei vannak a gyerekeknek is, szülőknek is, nekünk is. Ha egy gyermeket egyszer rossz élmény ér, akár egész életén végigkísérheti a fogorvostól való félelem. Vannak azonban olyan esetek is, amikor a gyerekek nagyon bátrak, együttműködőek, így könnyebb nekünk is kezelni őket.

Tudjuk, szülőként, hogy ez nagyon nehéz téma: hogyan „szoktassuk” rá a gyereket a fogorvoshoz járáshoz?

Szeretnénk néhány tanácsot, tippet adni a gyakorló szülőknek:

Mikor érdemes a gyerekeket elkezdeni a fogorvoshoz vinni? Nem elég az óvodai, iskolai szűrés?
2019.02.16

A helyi óvodában, iskolákban minden évben elvégezzük a fogászati szűréseket. Ha találunk lyukas fogat, vagy azt látjuk pl. hogy a gyermek nem helyesen mossa a fogát, vagy a tejfog váltás miatt kell jobban odafigyelni, értesítjük a szülőket.

A gyerekek a fogászaton- szükséges a szülői kíséret, jelenlét!
2019.02.12

A 0-18 éves korú gyerekeket csak a szülő, gondviselő jelenlétében és tudtával láthatjuk el, nem csak a fogászatokon, hanem bármely egészségügyi intézményben.

Miért fontos ez? Ritkán előfordul, hogy egy gyermek egyedül jön a fogorvoshoz. Ilyenkor egyik szemünk sír a másik nevet.

Ha jön a fogtündér! Mikor bújnak elő a maradó fogak?
2019.02.10
Mire kell odafigyelni a gyerekeknél a fogváltások során? Bizony ez hosszú időszak is lehet! Tejfogak és maradó fogak egyszerre… mikor is következik be a fogváltás, és mik a nehézségei
Milyen fogszabályzási eljárások vannak?
2016.04.07

Alapvetően két típusra oszthatjuk a fogszabályzókat :

  • Kivehető, vagy éjszakai
  • Rögzített, vagy fix :ezt a fogszabályzót a páciens nem tudja levenni

Mi az éjszakai, kivehető fogszabályzó? A kivehető készülékeket éjszaka, alvás közben használják a páciensek, ezek nem rögzítettek a fogakhoz.